Kategorie
Bez kategorii

Czym jest izolacja natryskowa pianką?

Celuloza i izolacja natryskowa pianką — zmielony papier z recyklingu z dodatkiem kwasu borowego w celu zwalczania owadów i odporności ogniowej — oferuje lepszą opcję izolacji poddasza niż maty. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zainstalować celulozę, możesz kupić izolację w workach w lokalnym sklepie z artykułami do majsterkowania. Jeśli kupisz wystarczająco dużo, prawdopodobnie pozwolą ci użyć dmuchawy izolacyjnej za darmo. Nie próbuj kupować pojedynczej torby i rozkładać jej ręcznie w celu izolacji punktowej: jest zbyt gęsto upakowana.

Metoda jaką jest izolacja natryskowa pianką powoduje powstawanie dużej ilości kurzu, ale spełnia swoje zadanie. Jeśli zatrudnisz profesjonalistę, użyje celulozy w sprayu na mokro, która dodaje niewielką ilość wody, aby pomóc kontrolować kurz i nieznacznie zwiększyć wartość izolacji na cal.

Celuloza do izolacji natryskowej pianką zapewnia wartość R około 3,5 na cal. Chociaż w rzeczywistości nie tworzy bariery powietrznej, gęsty materiał zatrzymuje większość ruchu powietrza. Pomaga to kontrolować mróz na strychach. Oczywiście nie do końca, ale robi całkiem niezłą robotę. Tego samego nie można powiedzieć o włóknie szklanym.

Jeśli skontaktujesz się ze Stowarzyszeniem Producentów Izolacji Celulozowych, zapewnią Cię, że celuloza jest zdecydowanie najlepszym wyborem do izolacji. Izolacja natryskowa pianką jest skuteczna i tania!