Kategorie
Bez kategorii

Czy windsurfing półwysep to tani sport?

Jeśli chcesz zająć się motocrossem, musisz sporo zainwestować, zanim będziesz mógł właściwie uprawiać ten sport. To samo dotyczy żeglarstwa. Oczywiście, istnieje wiele innych sportów, w których wystarczy piłka do kopania lub rzucania. Niemniej jednak, jeśli chodzi o sprzęt windsurfingowy (piankę, deskę i żagiel) można zacząć stosunkowo tanio. Gdy już będziesz mieć podstawowy sprzęt, będziesz stopniowo ulepszać poszczególne elementy, takie jak deska, żagiel, bom i maszt. Jedyne ograniczenia, jakie znalazłem w windsurfingu na półwyspie, dotyczą dzieci ważących mniej niż 30 kg i osób, które nie umieją pływać.

A to ostatnie opiera się w zasadzie tylko na zasadzie, ponieważ kamizelka ratunkowa może pomóc w zapobieganiu utonięciu. Oczywiście poważne niepełnosprawności mogą utrudnić lub uniemożliwić naukę windsurfingu, ale kiedy już wiesz, jak uprawiać ten sport, istnieją sposoby na zrekompensowanie wielu ograniczeń fizycznych. Windsurfing półwysep to sport ekstremalny. Powodem jest to, że jeśli chcesz, możesz posunąć się dość ekstremalnie. Początki są jednak bardzo bezpieczne. Jeśli będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie znajdziesz się w niebezpiecznych sytuacjach. Stopniowe podnoszenie poziomu windsurfingu pozwala na zdobycie ogromnego doświadczenia na każdym etapie, co daje dobrą wiedzę na temat warunków, w jakich jesteś w stanie sobie poradzić. Oprócz tego, że nie jest niebezpieczna dla ciebie, nie jest też niebezpieczna dla innych, ponieważ jak tylko puszczasz żagiel, natychmiast przestajesz posuwać się do przodu. Jedyny czas, w którym ludzie mogą doznać obrażeń, to windsurfingowi pływający na kąpieliskach lub gdy plażowicze pływają w miejscach przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych. Bez paliwa, bez hałasu, bez szkody dla środowiska. Oczywiście istnieje wiele sportów, które nie zanieczyszczają ziemi, wody i powietrza naszej planety. Mówię tylko, że to kolejny plus do sportu jakim jest windsurfing półwysep.

Nie tylko lista rzeczy, których możesz się nauczyć, jest dość długa, ale nauczenie się każdego z tych elementów zajmuje trochę czasu, kilka prób udoskonalenia i kilka prób odniesienia sukcesu przy różnych prędkościach wiatru i falach. To naprawdę niekończąca się podróż, w której możesz cały czas uczyć się nowych sztuczek lub poświęcić setki (jeśli nie tysiące) prób na doskonalenie tego jednego ruchu, jak samuraj doskonalący cios mieczem. Poza tym masz również szeroką gamę dyscyplin w windsurfingu, które pozwolą Ci uczyć się i angażować przez całe życie. Obecny trend, który ostatnio obserwuję, to małe dzieci zaczynające od podstawowego freeridu, przechodzące na radykalny freestyle, wykorzystujący ten talent falami, a następnie, kiedy nie są już „tak młodzi, jak kiedyś”, przechodzą do slalomu gdzie doświadczenie jest tak samo ważne jak sprawność fizyczna. Społeczności tworzone wokół sportu jakim jest windsurfing półwysep należą do najbardziej pomocnych i towarzyskich, z jakimi się spotkałem. Każdy chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą, jeśli utkniesz lub masz problemy w sporcie. Niezależnie od tego, czy nie jesteś pewien, jaki żagiel wybrać, nie możesz odpiąć masztu, czy potrzebujesz pomocy w powrocie na plażę ze złamanym bomem: prawie zawsze znajdzie się ktoś (lub kilka osób) do pomocy.