Kategorie
Bez kategorii

Polski producent kamienia elewacyjnego zaprasza!

Jeśli chcesz zbudować sobie dom w mieście, cegła, stal, szkło, beton i drewno to na ogół najlepsze materiały. Ale co, jeśli jesteś na środku wsi i chcesz zrobić prostą ścianę, aby trzymać zwierzęta na polu? Można by użyć cegieł, ale w wiejskich krajobrazach wyglądają nieatrakcyjnie i nienaturalnie. Co więcej, mogą okazać się naprawdę drogie, gdy układasz je mila po mili. A co, jeśli zmienisz zdanie co do tego, gdzie chcesz, aby ściana była, jak to często robią rolnicy? Wyburzenie cegieł zablokowanych zaprawą wcale nie jest łatwe. Czy nie byłoby dobrze, gdyby istniał prostszy rodzaj ściany, który można zrobić? Cóż, jest! Nazywa się to ścianą z suchego kamienia i sprzedaje ją producent kamienia elewacyjnego – w przeciwieństwie do ściany z cegły, jest ona tworzona przez układanie kamieni bez (mokrej) zaprawy, aby utrzymać je razem. Ściany z suchego kamienia są mocne i atrakcyjne i mogą przetrwać setki lat. Ale jeśli zdecydujesz, że ich nie lubisz, możesz je po prostu zdjąć i zbudować w innym miejscu.

Aby wykonać mur z suchego kamienia od producenta kamienia elewacyjnego, najpierw należy oczyścić i wyrównać ziemię, aby przygotować fundamenty. Następnie sortujesz kamienie na różne rozmiary, zazwyczaj za pomocą stosów dużych, średnich i małych kamieni. Następnie zaznacz obszar, w którym będziesz budować ścianę – naprężonymi liniami sznurka, rysując linie kredą na ziemi, używając drewnianych kołków lub w inny sposób. Twoja ściana nie może być szersza niż najdłuższe kamienie, jakie masz, więc przed zaznaczeniem musisz sprawdzić swój stos materiału, aby zobaczyć, co jest dostępne.

Po zaznaczeniu miejsca na ścianę po prostu układasz kamienie w płaskie warstwy. Każda warstwa składa się z ciasno upakowanych kamieni z mieszaniną kilku dużych kamieni (zwanych kamieniami wiążącymi) biegnącymi wzdłuż ściany (to znaczy z ich najdłuższą krawędzią rozciągającą się na szerokość ściany) i znacznie więcej mniejszych kamieni upakowanych między nimi . Musisz zostawić jak najmniej szczelin, aby kamienie które sprzedał Ci producent kamienia elewacyjnego w każdej warstwie wyglądały prawie tak ściśle ze sobą połączone, jak kawałki układanki podczas ich układania. Poświęć trochę czasu, aby wybrać i ostrożnie ułożyć kamienie: ściany z suchego kamienia budują się bardzo długo, jeśli robisz to prawidłowo, i jest to dobrze spędzony czas.Szukasz wysokiej klasy kamienia na elewacje, dekoracje czy ogrodzenia i płoty? Polski producent kamienia elewacyjnego zaprasza do kontaktu – chętnie przedstawi swoją ofertę!